תמ"א 38

חברת ישפה מחדשת, מחזקת ומשבחת מבנים, על בסיס תוכנית מתאר ארצית – תמ"א 38 לחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה ועמידה בתקני הבטיחות לרעידות אדמה. לחברה ניסיון רב בחיזוק מבנים וביישום פרויקטים של תמ"א 38 ובאמתחתה עשרות רבות של פרויקטים שבוצעו ברחבי הארץ.

צור קשר

מהי תמ"א 38 ולמי היא מתאימה?

בשנת 2005 אישרה ממשלת ישראל תוכנית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, תמ"א 38 – תכנית מתאר ארצית.

התכנית אשר הוכנה ביוזמת המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, נועדה להמריץ בעלי דירות בבניינים אשר נבנו לפני 01.01.80 לחזק ולמגן את בתיהם מפני רעידות אדמה ולהמריץ יזמים לביצוע העבודות על ידי הענקת זכויות בנייה מוגדלות וקיצורם של ההליכים הבירוקרטיים הנדרשים לשם קבלת היתר בניה לפרויקט.

מטרת התכנית, להביא לתוצאה מהירה בחיזוק המבנה בפני רעידות אדמה, הגדלתו והרחבתו על ידי הוספת מרפסת שמש ומרחב מוגן דירתי (ממ"ד) או מרחב מוגן קומתי (ממ"ק) לדירות הקיימות. העבודות המבוצעות במסגרת פרויקט תמ"א 38 כוללות חידוש המבנה בכללותו: חיזוק יסודות המבנה, חידוש מעטפת הבניין והחלפת התשתיות הקיימות הכוללות ביוב וחשמל, חידוש חדרי המדרגות, חידוש ושדרוג הלובי ותיבות הדואר, תוספת מעלית וחניות, גינון ופיתוח סביבתי. בנוסף, מתבצעת תוספת של יחידות דיור חדשות בשתיים וחצי קומות חדשות בבניין ודירות גן בקומה המפולשת.

במסגרת תמ"א 38, הדיירים זוכים ליתרונות רבים. התמורה הניכרת והישירה מובילה להשבחת הנכס באופן משמעותי והעלאת ערך הדירה על ידי הגדלתה וכמובן, שדרוג כל המבנה ועלייה באיכות החיים של הדיירים וזאת ללא שום עלות מצידם!

אז אם היתר הבניה על פיו נבנה הבניין שלכם הוצא לפני ה- 01.01.80 והבנייה בוצעה שלא בהתאם לתקן הישראלי 413, גם אתם יכולים ליהנות מהיתרונות של התמ"א!

בניינים אשר נבנו על פי היתר בניה שהוצא לפני ה- 01.01.80, סביר להניח שלא נבנו על פי התקן הישראלי 413. לשם כך יש צורך בחוות דעת של מהנדס בניין אשר יכריע האם הבניין עומד בתקן או לאו. אם נקבע שהבניין אינו עומד בתקן, הוראות התמ"א 38 חלות על הבניין ואתם זכאים לתוספת מוגדלת של זכויות בנייה אשר יגדילו את הכדאיות לביצוע הפרויקט בבניינכם. חשוב לציין שגם בניינים אשר נבנו על פי היתר בניה שהוצא אחרי ה- 01.01.80, יכול ונבנו שלא על פי התקן. במצב זה, אם קבע המהנדס שהבנייה אינה עומדת בתקן, הוראות התמ"א עדיין יחולו אך ללא התוספת של זכויות בנייה.

התוספות שתקבלו מאיתנו בתמ"א 38

  • חיזוק המבנה מהיסודות, חידוש ועיצוב הבניין

  • החלפת התשתיות הקיימות כולל ביוב וחשמל

  • הרחבת הדירות ב- 25 מ"ר ברוטו לכל דירה (כולל ממ"ד)

  • תוספת מעלית לבניין

  • ממ"ד לכל דירה (12 מ"ר ברוטו)

  • סגירת הקומה המפולשת ותוספת דירות גן ומחסנים

  • תוספת של 2.5 קומות

  • מציאת פתרון חנייה עבור הדירות הקיימות והחדשות

פתרונות חנייה

חברת ישפה מעניקה פתרונות מקצועיים ויצירתיים ללקוחותיה ומוצאת פתרון לכל עניין. חיזוק הבניין והוספת הדירות החדשות, מחייב אותנו בהוספת מקומות חנייה לדיירים. פתרון החניות, על ידי הוספת מתקני חניה, הוא ללא ספק פתרון יצירתי, נוח וגמיש. מתקן החניה שהותקן בפרויקט תמ"א 38 שבוצע ברחוב בן אליעזר 7, באשדוד, הינו המתקן הראשון מסוגו ובגודלו בארץ בתחום התמ"א 38.

האצ"ל 5, אשדוד

פרויקט תמ"א 38 ראשון מסוגו בארץ! בניין בן 8 קומות על עמודים שהתווספו לו 2 קומות נוספות ודירות גן בקומה המפולשת. המבנה שופץ באופן מוחלט מחוצה לו ובתוכו, הבניה החדשה והחיזוק המאסיבי שבוצעו במבנה מביאים אותו לעמוד בכל דרישות התקן הישראלי לעמידה בפני רעידות אדמה.

"כחברה המדורגת מספר 1 בארץ, גודל האחריות הוא כגובה הדירוג. ישפה מחויבת להמשיך בדרך שבה החלה, בחריצות, במסירות, במקצועיות, להתמיד ולהיות טובה יותר, ולא לשכוח לעולם שעיקר העיקרים, מרכז העשייה וההצלחה טמונים בעובדה שהדייר הוא מרכז כל העשייה במחשבה ובביצוע."

יואל גבאי, מייסד החברה

"מדהים עבורנו לראות את השיפור באיכות החיים של התושבים קורה מול העיניים, זה רק נותן לנו מוטיבציה להמשיך לעבוד כל יום כמו משוגעים…"

יהונתן גבאי, מייסד החברה

"כשאתה שם את הבית שלך בידיים של מישהו, כל מה שאתה צריך זה הוכחות שאפשר לסמוך עליו, ואין ספק שלנו היה על מי לסמוך…"

אליהו, דייר

תמ"א 38/2 – הריסה ובניה מחדש

בשנת 2010 נכנס לתוקפו תיקון מספר 2 לתמ"א 38, המאפשר ליהנות מתוספת של זכויות בניה מכוח תמ"א גם בפרויקטים מסוג הריסה ובניה מחדש.

תיקון מספר 2 להוראות התמ"א הביא לשינוי משמעותי בתחום ההתחדשות העירונית. התיקון מאפשר להרוס בניין אשר עומד בתנאי התמ"א 38, במקום לחזק אותו ולהקים תחתיו בניין חדש, אשר יבנה תוך תכנון מחדש של הבנה והתאמתו לתקנים המחמירים ביותר למניעת קריסה ובהתאם לדרישות התקן הישראלי 413. עבור בעלי הדירות הקיימות מדובר בבשורה של ממש, שכן עתה הם יכולים ליהנות מדירה חדשה ומרווחת יותר, עם חניה בקומת המרתף, תוספת של ממ"ד לשטח הדירה, לובי מעוצב ומפואר, בנייה ירוקה ועוד שלל יתרונות. יתרון משמעותי נוסף הוא משך הזמן הנדרש להוצאת היתר בניה לפרויקט, ממוצע של שנה לעומת פרויקט רגיל של פינוי בינוי ובו משך הזמן הממוצע להוצאת היתר בניה לפרויקט עומד על כ- 5 שנים.

הפרויקט כולו מבוצע על חשבון היזם וללא כל עלות מצד הדיירים. החברה נושאת בכל ההוצאות הכרוכות בתכנון הפרויקט, הקמתו ומסירתו לדיירים עם תעודות אכלוס (טופס 4) ומממנת לדיירים דירות חלופיות לכל אורך הפרויקט. בנוסף, החברה מממנת את עלויות ההובלה לדיור החלופי וחזרה לדירה החדשה, מעניקה ערבויות בנקאיות לדירה על פי חוק המכר וערבויות לדמי השכירות.

רוצים לדעת מה הפרויקט המתאים ביותר עבורכם? השאירו לנו פרטים ממש כאן ונציגנו יבדקו מהו הפרויקט המתאים ביותר עבורכם!