פינוי בינוי

חברת ישפה מקדמת פינוי בינוי בכל הארץ ומובילה את המהלך כולו עד מפתח. החתמת הסכם ביצוע עם דיירי הפרויקט, אישור תוכניות בכלל הרשויות הרלוונטיות וקיום ודאות תכנונית וכלכלית, מציאת פתרונות דיור זמניים לדיירים, ביצוע באמצעות הטובים בתחומם, העמדת ערבויות ואישורי אכלוס.

צור קשר

פינוי בינוי

משמעות המונח "מתחם פינוי בינוי" הינו שטח קרקעי אשר לגביו הוחלט שיש להרוס את המבנים הקיימים בו ולבנות מבנים חדשים תחתם. 

במסגרת פרויקט פינוי בינוי, מפונה שכונת מגורים קיימת, ישנה, לטובת בנייה מחדש של שכונה חדשה באותו המתחם, תוך שהדיירים מקבלים במקום דירתם הישנה, דירה חדשה בשכונה מודרנית וחדישה, בעלת תשתיות מפותחות וחדשות: דרכים, תיעול, ביוב, חניות, גינות ועוד. על מנת להוציא לפועל פרויקט שכזה יש צורך בהכרזת המתחם כמתחם פינוי בינוי ומי שרשאי להכריז על המתחם כמתחם להריסה הוא משרד השיכון והבינוי, באמצעות "צו הכרזה" התקף לשש שנים.

מטרת הפרויקט להביא לניצול יעיל יותר של הקרקע, התשתיות ומוסדות הציבור באזורים מובנים ומאפשרים להחיות סביבה עירונית ישנה ולשלב בתוכה בניה חדשה, מודרנית, בהתאם לתקנים המחמירים ביותר. פרויקט פינוי בינוי נותן מענה סביבתי למספר רב של תושבים ומאפשר ניצול יעיל יותר של השטחים על ידי שילובם של מוסדות ציבור וחינוך יחד עם מגורים ומסחר.

קבוצת ישפה התחדשות עירונית מקדמת עסקאות פינוי בינוי בכל רחבי הארץ ומובילה את המהלך כולו – עד המפתח. החתמת הדיירים על הסכם פינוי בינוי, אישור תוכניות וקיום ודאות תכנונית וכללית, מתן פתרונות דיור זמניים לדיירים, ביצוע באמצעות יועצים ואדריכלים מהמובילים בתחומם, העמדת כל הערבויות הנדרשות ליישום הפרויקט והוצאת אישורי אכלוס.

רוצים לשמוע עוד? השאירו לנו פרטים ממש כאן ונציגנו יצרו עימכם קשר ויענו לכם על כל השאלות.

התוספות שתקבלו מאיתנו בפינוי בינוי

  • בית חדש מקבלן

  • דירה גדולה ומרווחת הכוללת ממ"ד או ממ"ק

  • חניה תת קרקעית פרטית

  • מחסן פרטי לכל דירה

  • ערבות בנקאית בשווי הדירה החדשה

  • פתרונות דיור זמניים על חשבון החברה

  • ייעוץ אדריכלי על חשבון החברה

  • מפרט טכני עשיר ומפואר

מתחם הרצל – נאות ספיר

מתחם "נאות ספיר" באשדוד הוכרז ע"י מדינת ישראל כמתחם פינוי-בינוי בו ייבנו 900 יחידות דיור כולל דיור לזוגות צעירים, פארקים ירוקים, מסחר, גני ילדים ובית ספר חדש. פרויקט זה הינו פרויקט הדגל של חברת ישפה והינו אחד מהיפים בארץ.

מתחם הרותם – פלדות

מתחם הרותם-פלדות ממקומם ביציאה המזרחית של העיר אשדוד ובסמוך לבית חולים אסותא, מתחם BIG, תחנת הרכבת והמחלף הדרומי. התכנית מציעה פינוי בינוי לאורך רחוב הרותם מצדו הדרומי כולל חזית לשדרות הפרחים ורחוב הנורית וכולל בתוכו את מרכז "פלדות". במסגרת הפרויקט 308 משפחות יעברו מסע התחדשות ויזכו לבית חדש ומפואר עפ"י עקרונות של בניה ירוקה.

"זהו ללא ספק רגע נדיר והיסטורי לעיר אשדוד לאחר שנים ארוכות של דיבורים והבטחות אין סוף, זה יקרה. "מרכז פלדות" צפוי להימחק מעל הקרקע, ובמקומו יוקמו 10 בניינים חדישים ומפוארים"

"אחרי 20 שנות סיכון והבטחות לדיירי מתחם הפלדות, זה סוף סוף קורה והדמיון הופך למציאות"

יואל גבאי, מייסד החברה

בינוי פינוי – מסלול דירה כנגד דירה

במסגרת ניסיונות להגביר את קצב התקדמותם של פרויקטים מסוג התחדשות עירונית, התפתח מנגנון חדש שמטרתו זירוז הליכים והגברת האמון בין הדיירים ליזמים בפרויקטים מסוג זה.

מנגנון זה הינו בינוי-פינוי, אשר דומה במהותו למנגנון הפינוי-בינוי כאשר ההבדל המשמעותי הינו במועד פינוי הדירה הקיימת.

היתרון העיקרי במנגנון זה הוא הביטחון של הדיירים אשר יושבים בבתיהם ורואים את הבניין החדש נבנה לנגד עיניהם, מה שמעניק להם תחושת בטחון הן ביזם המבצע את הפרויקט והן בהיתכנותו של הפרויקט שכאמור נבנה לנגד עיניהם. רק לאחר שהיזם משלים את בניית הבניין, מפנים הדיירים את דירתם הקיימת לקראת הריסת הבניין ועוברים לדירה חדשה מהניילונים.

חשוב לציין כי לא בכל המקרים ניתן לבצע פרויקט בינוי-פינוי. היתכנותו של המנגנון תלויה בקיומם של שטחים הניתנים להקצאה, על ידי הרשות המקומית, לטובת הפרויקט ולעיתים גם במצבים בהם קיימת קרקע להקצאה, קיימים שיקולים טכניים אשר מונעים את השימוש בהם.

חברת ישפה מקדמת בימים אלו מספר פרויקטים של בינוי-פינוי ופועלת באמצעות הטובים בתחומם לאיתור קרקעות הניתנות להקצאה לטובת הפרויקטים והוצאת כלל האישורים הנדרשים מכל הרשויות הרלוונטיות.

רוצים לשמוע עוד? השאירו לנו פרטים ממש כאן ונציגנו יצרו עימכם קשר ויענו לכם על כל השאלות.